Yıpranmış Saçlar için Evde Bakım Maskesi! Saç, en önemli parçamız. Bizi biz yapan değerli saçlarımız zaman içinde yıpranıyor. Yıpranmış saçlar için aslında çeşitli bakım sırları var. Bugün sizin için saçlara iyi gelecek, yıpranmış saçlara özgü bakım maskesi anlatacağım.

Yıpranmış Saçlar için Evde Bakım Maskesi

Gün içinde rüzgâr, toz, güneş gibi bir çok etki saçlara tesir eder. Saçlar yıpranır. Boya kullanmak, saçı çok fazla düzleştirmek gibi işlemler de gene saça zarar verir ve saç yıpranır. Bu yüzden biz de yıpranan saçlar için çeşitli bakım maskesi önereceğiz. Gelin beraber bir bakalım.

Zeytinyağı mucizesi

Zeytinyağı yoğun bir iyileştirme gücüne sahiptir. Yıpranmış, kuru gözüken ya da dağınık olan saçlara yeniden kıvam ve hacim verir. Yıpranan saçı kökünden besler ve onarır. Zeytinyağı saça yararlı olduğu kadar saç derisini de besler ve korur. Tek lazım olan zeytinyağı ve küçük bir tas. Öncelikle zeytinyağını benmari usulü ısıtmak gerekiyor. Benmari usulü ısıtmak demek zeytinyağını ısıya tutmadan sıcak ve kaynamış su yardımı ile ısıtmaktır. Zeytinyağı ile dol bardağı sıcak su dolu tasa bırakalım.

Isınmaya başlayan zeytinyağını alalım. Saçlara kökünden uca doğru masaj yaparak yedirelim. Sonra ise saçı toplayalım. Varsa bir boneye saralım. Yaklaşık 1 saat kadar bekletelim ki iyice deriye nüfus etsin. Zeytinyağı maskesini haftada iki kez kullanın. Siz de değişim karşısında büyük bir şok yaşayacak bunu herkese önereceksiniz. Bir saat sonra saçı açın. Banyo yapacağınız su ılık olmalı. Ilık su zeytinyağını saça daha da geçirir. Şimdiden sıhhatler olsun..